Podnoszenie ciężarów: Tomasz Zieliński brązowym medalistą z Londynu?

Anatolij Ciricu został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Jeżeli zostanie zdyskwalifikowany, brązowy medal w kategorii 94 kilogramów trafi do Tomasza Zielińskiego!

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) ponownie poddała analizie próbki pobrane od sztangistów, startujących na igrzyskach w Pekinie oraz Londynie. Anatolij Ciricu jest już 22. zawodnikiem przyłapanym na stosowaniu dopingu podczas igrzysk w 2012 roku. Mołdawianin na pomoście zajął trzecie miejsce w kategorii 94 kilogramów. W tym samym konkursie Tomasz Zieliński uplasował się dopiero na dziewiątym miejscu, jednak u pięciu wyżej notowanych sztangistów również wykryto stosowanie niedozwolonych środków. Są nimi reprezentanci Kazachstanu – Ilja Iljin i Ałmas Uteszow, Rosjanie – Aleksandr Iwanow i Andrej Demianow oraz Azer – Intigam Zairow.

Jeżeli wymieniona szóstka zostanie zdyskwalifikowana, Tomasz Zieliński awansuje z dziewiątego miejsca na najniższy stopień podium. Procedury wciąż trwają, jednak wszystko wskazuje na to, że były już sztangista bydgoskiej Zawiszy zdobędzie olimpijski brąz z Londynu.