Polskie medale – igrzyska paraolimpijskiego Rio 2016

Złoto (9):

Ewa Durska – lekkoatletyka (pchnięcie kulą F20)
Maciej Lepiato – lekkoatletyka (skok wzwyż T44)
Maciej Sochal – lekkoatletyka (rzut maczugą F32)
Natalia Partyka – tenis stołowy (singiel; kat. 10)
Rafał Wilk – kolarstwo (jazda indywidualna na czas H4)
Jakub Tokarz – kajakarstwo (KL1 200m)
Barbara Niewiedział – lekkoatletyka (1500 metrów T20)
Polska (Natalia Partyka, Karolina Pęk, Katrzna Marszał) – tenis stołowy (drużyna klasy 6-10)
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław – kolarstwo – (wyścig ze stratu wspólnego B)

Srebro (18):

Robert Jachimowicz – lekkoatletyka (rzut dyskiem F52)
Bartosz Tyszkowski – lekkoatletyka (pchnięcie kulą F41)
Wojciech Makowski – pływanie (100m stylem grzbietowym S11)
Michał Derus – lekkoatletyka (100 m T45-47)
Krystyna Siemieniecka – tenis stołowy (singiel; kat. 11)
Alicja Fiodorow – lekkoatletyka (100 metrów T47)
Patryk Chojnowski– tenis stołowy (singiel; kat. 10)
Daniel Pek – lekkoatletyka (1500 m T20)
Rafał Czuper – tenis stołowy (singiel; kat. 2)
Anna Harkowska – kolarstwo (jazda indywidualna na czas C5)
Marzena Zięba – podnoszenie ciężarów (+86 kg)
Lucyna Kornobys – lekkoatletyka (pchnięcie kulą F34)
Karolina Kucharczyk – lekkoatletyka (skok w dal T20)
Rafał Wilk – kolarstwo (wyścig ze startu wspólnego H4)
Alicja Fiodorow – lekkoatletyka (200 metrów T47)
Polska (Dariusz Pender, Michał Nalewajek, Jacek Gaworski) – szermierka na wózkach (floret drużynowo)
Anna Harkowska – kolarstwo szosowe (wyścig ze startu wspólnego C5)
Janusz Rokicki – lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57)

Brąz (12):

Anna Trener-Wierciak – lekkoatletyka (skok w dal T38)
Adrian Castro – szermierka na wózkach (szabla; kat. B)
Oliwia Jabłońska – pływanie (100 m stylem motylkowym S10)
Piotr Grudzień – tenis stołowy (singiel; kat. 8)
Katarzyna Piekart – lekkoatletyka (rzut oszczepem F46)
Karolina Pek – tenis stołowy (singiel; kat. 9)
Barbara Niewiedział – lekkoatletyka (400 metrów T20)
Kamila Kubas – kajakarstwo (KL1 200m)
Polska (Dariusz Pender, Michał Nalewajek, Kamil Rząsa) – szermierka na wózkach (szpada drużynowo)
Milena Olszewska – łucznictwo (łuk klasyczny – open)
Lech Stoltman – lekkoatletyka (pchnięcie kulą F54/55)
Polska (Marcin Skrzynecki, Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień) – tenis stołowy (drużyna mężczyzn kat. 9-10)