Rio 2016 – Kolarstwo szosowe: Anna Harkowska z kolejnym srebrem!!

Anna Harkowska (C5) zajęła 2. miejsce w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego (klasa C4-5) na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janiero. Złoty medal zdobyła niesamowita Brytyjka Sarah Storey.

Zawodniczki miał do pokonania 75 kilometrów na 4 rundach (3 x 15 km. i 1 x 30 km.). Na pierwszym okrążeniu na atak zdecydowały Estonka Mari-Liis Juul i Kanadyjka Marie-Claude Molnar. Estonka nie wytrzymała jednak tempa i wróciła do peletonu. Na kolejnej pętli do Kanadyjki dołączyła Chinka Jianping Ruan. Ucieczki nie przyniosłu skutku i przed wjazdem na ostatnie okrążenie Grumari wszystkie kolarki jechały razem.

Niestety w peletonie mieliśmy duża kraksę i dwie zawodniczki nie ukończyły wyścigu. W końcówce na odjazd zdecydowała się głowna faworytka Brytyjka Sarah Storey. Na 10 km. przed końcem miała już przewagę około minuty i jasne się stało, że raczej nic nie powinno jej odebrać złota. Za Storey popędziła Anna Harkowska. Nie udało się jej dogonić Brytyjki, jednak swobodnie oderwała się od reszy stawki, co pozwoliło jej na zdobycie srebra paraolimpijskiego. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Wielkiej Brytanii Crytal Lane.

Anna Harkowska kończy paraolimpiadę w Rio de Janeiro z dwoma srebrnymi medalami. Podobnie jak dzisiaj również w czasówce bezkonkurencyjna była Sarah Storey.