Rio 2016 – Kolarstwo szosowe: Złoty handbike Rafała Wilka!!

Rafał Wilk zdobył dla Polski medal nr 22! Dziś na złotym hanbike’u dojechał do mety pierwszy w jeździe na czas (H4), choć Austriak Thomas Fruhwirth był bardzo groźny i obaj na mecie zmieścili się w dziesięciu sekundach! To jednak Polak może cieszyć się z najcenniejszego krążka!

Nieco ponad pół godziny po tym jak Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w jeździe na czas (na 20 km w kategorii C5) na trasę ruszyli Polacy Rafał Wilk i Arkadiusz Skrzypiński. Ruszyli na handbike’ach!

Pierwsze 10 km i na czoło stawki wysunął się ten, który ruszył ostatni, ten który tak dobrze spisywał się w Pucharze Świata i Europy w tym sezonie – Rafał Wilk. Zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata! Polak prowadził z Austriakiem  Thomasem Fruhwirthem o 0,27 s! Cóż to jest? Nic. Wszystko miało się rozstrzygnąć na drugich 10 km.

Polak na mecie powiększył przewagę i wygrał o 10 sekund z Austriakiem! Zanotował czas 27:39.31! Zdobył trzeci złoty medal w kolarstwie ręcznym!

Brąz wywalczył Niemiec Vico Merklein, ale on już do Polaka stracił ponad minutę. Na 8. miejscu ukończył rywalizację Arkadiusz Skrzypiński z czasem 30:12.01.

Tym samym zdobycz medalowa Polaków w Rio powiększyła się do 22 krążków! Polska wskoczyła także na 12. miejsce w tabeli medalowej!