Rio 2016 – Lekkoatletyka: Barbara Niewiedział „rzutem na taśmę” wywalczyła brązowy medal

Barbara Niewiedział przewróciła sie wbiegajac na metę biegu na 400 m (klasa T20) i tym samym wywalczyła dziewiętnasty medal dla Polski na Paraolimpiadzie w Rio. Druga z Polek Sabina Stenka zajęła piąte miejsce. Wygrała reprezentantka USA Breanna Clark.

Dzisiejszy bieg przypominał swoim przebiegiem rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w biegu na 400 m Kobiet. Wtedy to reprezentantka wysp Bahama Shaunae Miller rzuciła się na metę i zdobyła złoty medal. Zaś w dzisiejszym wyścigu na 400 m (klasa T20) Barbara Niewiedział w taki sam sposób wywalczyła brązowy medal. Polka wyprzedziła czwartą zawodniczkę tylko o 0,04 sekundy. Piąta dobiegła do mety druga z Polek – Sabina Stenka. Wygrała zgodnie z przewidywaniami Amerykanka Breanna Clark, która takze okazała się najlepsza w eliminacjach.