Rio 2016 – Lekkoatletyka: Kucharczyk z medalem

Karolina Kucharczyk zdobyła srebrny medal w konkursie skoku w dal (T20). Nasza rekordzistka świata nie obroniła mistrzostwa paraolimpijskiego z Londynu. Złoto wywalczyła rewelacyjna Chorwatka, Mikela Ristoski.

Reprezentantka Polski była główną faworytką do złotego medalu. Zaczęła dość spokojnie, od próby na odległość 5,07 m, pozwoliło to na objęcie prowadzenia w konkursie. Najlepszy wynik osiągnęła w drugiej próbie, 5,55 m przy sprzyjającym wietrze, to wszystko na co było dziś stać Polkę. W póżniejszych próbach nasza zawodniczka prezentowała równą formę, ale nie poprawiła się już. Dużo lepiej spisała się Chorwatka, która poprawiała się w każdej próbie, w ostatniej skoczyła 5,79 m, bijąc rekord życiowy i przypieczętowując mistrzostwo paraolimpijskie. Brązowy medal wywalczyła Malezyjka Siti Noor Radiah Ismal. Mimo że rezultat Karoliny nie jest rewelacyjny, to srebro cieszy ogromnie. Każdy medal polskiego sportowca na Igrzyskach Paraolimpijskich to wielki sukces, nie ważne jakiego jest koloru.

W dniu dzisiejszym startował jeszcze jeden Polak. Łukasz Wietecki zajął 10. miejsce w biegu na 5000 m. Wygrał Kenijczyk Henry Kirwa. Nasz reprezentant występował w Rio także w biegu na 1500 m w którym zajął 7. miejsce.