Rio 2016 – Lekkoatletyka: Paweł Piotrowski na 5. miejscu

W konkurencji pchnięcia kulą w kategorii F36 na start stanęło siedmiu zawodników. Wśród nich był Paweł Piotrowski, który dzięki dobremu wynikowi z pierwszej serii uplasował się na miejscu piątym.

Z racji małej konkurencji, oda samego początku wiadomo było, że każdego ze sportowców czeka aż sześć prób. Paweł Piotrowski wszystko co najlepsze zaprezentował jednak już w pierwszym podejściu. Wtedy to uzyskał 13,34m.

W kolejnych pięciu próbach Polak nie poprawił się. Ani przez moment nasz reprezentant nie zakręcił się zatem w okolicach podium. Pozostało miejsce piąte. Tą właśnie pozycję nasz zawodnik zajmował od samego początku i na niej został ostatecznie sklasyfikowany.

Aby stanąć na podium, trzeba było pchnąć kulę o blisko 70 centymetrów dalej i przekroczyć granicę 14 metrów. Ta sztuka udała się bowiem tylko trzem zawodnikom. Najdalej kulę posłał Niemiec Sebastian Dietz. Na podium stanęli również Ukrainiec Mykola Dibrova i Chińczyk Li Cuiqing.