Rio 2016 – lekkoatletyka: Złota Barbara Niewiedział na 1500 m!!

Cudownie wieści ze stadionu lekkoatletycznego płyną do Polski w piątkowy dzień rywalizacji o medale paraolimpijczyków! Barbara Niewiedział zdobyła złoty medal na 1500 m w kategorii T20 (niepełnosprawność intelektualna)!

Barbara Niewiedział ma drugi medal w Rio! Pierwszy, brązowy wywalczyła na 400 m! Dziś rozegrała bieg na 1500 m po mistrzowsku. Na mecie miała kilkadziesiąt metrów przewagi. Pobiegła w czasie 4:24.37 i ustanowiła nowy rekord paraolimpijski!

Srebrny medal wywalczyła Ilona Biacsi z Węgier (4:27.88), a brąz Ukrainka Ludmila Danylina (4:28.78).

Czwarta na mecie była Arleta Meloch z rezultatem 4:33.19 (najlepszy wynik w sezonie).

Polska zdobyła za sprawą Barbary Niewiedział siódme złoto! Łącznie mamy 31 medali.