Rio 2016 – Piłka ręczna: Przegrany horror z Danią po dogrywce!

Reprezentacja Polski przegrała po dogrywce 28:29 z Danią i w meczu o brązowy medal zagra z Niemcami. Mecz półfinałowy do ostatniej sekundy trzymał w napięciu.

Mecz od prowadzenia 3:0 rozpoczęli Duńczycy. Pierwszą bramkę dla Polski dopiero w 5. minucie rzucił Mariusz Jurkiewicz. Polacy konsekwentnie gonili wynik, przez przez 10. minut tylko za sprawą Jurkiewicza, który w tym okresie czasu jako jedyny trafił dla naszej zespołu. W 17. minucie Dania ponownie wygrywała 3 trafieniami, ale w przeciągu dwóch minut straty zostały odrobione. Najwyższe prowadzenie Duńczycy uzyskali na 5 minut przed przerwą. Po bramce Mikkela Hansena na tablicy widniał wynik 15:11 dla naszych rywali. Jednak znając polskich piłkarzy ręcznych wiedzieliśmy, że się nie poddadzą. Polacy wyrównali na 15:15, a w ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu na 16:15 dla Danii trafił Kasper Sondergaard.

Druga połowa to wielka gra nerwów. Mecz toczył się gol za gol, nikt nie mógł zdobyć większej przewagi. Powiedzieć, że końcówka meczu była emocjonująco to nic nie powiedzieć. 41 sekund przed końcem Mikkel Hansen wykorzystał rzut karny i Dania prowadziła 25:24. Chwilę później swoją wielką chwilę miał Michał Daszek. Praktycznie z beznadziejnej sytuacji rzucił przepiękną bramkę i doprowadził do dogrywki. Wspaniale bronił również Piotr Wyszomirski.

Fatalnie dla reprezentacji Polski zaczęła się dogrywka. Duńczycy zdobywali bramki po każdym swoim rzucie, a swoją cegiełką dorzucił każde Nicklas Landin.
To właśnie ta pierwsza część dogrywki zadecydowała o tym, że to Duńczycy awansowali do finału. W drugiej części dogrywki Dania nie rzuciła żadnej bramki, Polacy rzucili dwie, ale to nie wystarczyło. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji przez Bieleckiego i Lijewskiego, ale Polacy walczyli pięknie, chociaż przegrali 28:29.

W meczu o brązowy medal biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mamy nadzieję, że los tym razem uśmiechnie się do naszej reprezentacji.

Polska – Dania 28:29 (po 60 minutach 25:25) (do przerwy 15:16)

Polska: Szmal (11%), Wyszomirski (48%), Lijewski 3, Jachlewski, Krajewski 1, Bielecki 7, Wiśniewski 1, Jurecki 1, Jurkiewicz 4, Syprzak 5, Daszek 5, Kus 1, Szyba.

Dania: Landin (33%) 1,  Christiansen 4, Larsen, Mortensen 2, Svan 1, Rene Toft Hansen 1, Sondergaard 3, Henrik Toft Hansen, Hansen 10, Olsen 7, Damgaard.