Rio 2016 – Pływanie: Panie awansowały, panowie odpadli

Karolina Hamer na 150 metrów stylem zmiennym w klasie SM4 oraz Oliwia Jabłońska na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w klasie S10 awansowały do wyścigów finałowych. W eliminacjach odpadli dzisiaj Wojciech Makowski i Patryk Biskup.

W finale popłynie Karolina Hamer, który uzyskała 7. wynik eliminacji. W swoim wyścigu kwalifikacyjnym na dystansie 150 metrów stylem zmiennym w klasie SM4 zajęła 3. miejsce z czasem 3:21.26. W tym wyścigu różnice między zawodniczkami były duże, lecz tylko 4 zawodniczki z drugiej serii pokonały dystans szybciej od Polki. Finał zaplanowany jest na 22:50 polskiego czasu.

Finał swojej koronnej konkurencji 100 metrów stylem motylkowym w klasie S10 uzyskała Oliwia Jabłońska. Polka czasem 1:11.22 wygrała swoją serię, lecz w drugim wyścigu szybsze od niej były 4 zawodniczki. Rekord paraolimpijski wynikiem 1:04.37 pobiła Sophie Pascoe z Nowej Zelandii.

Do finału wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym nie awansował Wojciech Makowski. Srebrny medal paraolimpijski z Rio na dwukrotnie dłuższym dystansie na dystansie długości jednego basenu nie czuje się najlepiej. Czas 27.93 pozwolił zaledwie na 6. miejsce w biegu Polaka.

Patryk Biskup zajął 7. miejsce w swoim wyścigu w czasie 1:01.78. Oznacza to, że nie popłynie on w finale na 100 metrów stylem dowolnym w klasie S9. Aby wejść do ósemki należało popłynąć zdecydowanie poniżej minuty.