Rio 2016 – Pływanie: Udane eliminacje dla Patryka Biskupa! Pozostali Polacy bez awansu

W dzisiejszych eliminacjach wzięło udział czterech reprezentantów Polski. O udanym wyścigu może za to mówić tylko jeden – Patryk Biskup. Zajął on pierwsze miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym!

W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym (S9) przeprowadzono dwa wyścigi. W pierwszym popłynął Patryk Biskup. Polak osiągnął bardzo dobry rezultat 1:05.00. Zarówno w wyścigu, jak i rankingu generalnym zajął pierwsze miejsce! O olimpijski medal powalczy jeszcze dziś o godzinie 22:30.

Na tym jednak kończą się dobre wiadomości. Pozostała trójka biało-czerwonych niestety nie zdołała dostać się do finału. Karolina Hamer w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym (S4) była piąta. W rankingu zajęła ostatnie, dziewiąte miejsce. W konkurencji 100 metrów stylem dowolnym (S13) reprezentowali Polskę Kamil Rzetelski, a w rywalizacji kobiet – Joanna Mendak. Rzetelski zajął ostatnie, siódme miejsce. Nieco lepiej poszło Mendak. Polka była piąta w wyścigu, a w rankingu generalnym uplasowała się na jedenastym miejscu. Awans jednak uzyskiwało tylko osiem zawodniczek.