Rio 2016 – Pływanie: Polacy przepadli w eliminacjach

Paulina Woźniak, Patryk Biskup i Kamil Rzetelski nie zakwalifikowali się do wieczornych finałów zmagań pływaków na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Z kolei Jacek Czech nie wystartował w eliminacjach 200 m stylem dowolnym (S2).

Paulina Woźniak (SM9) na 200 m stylem zmiennym zajęła 12 miejsce w eliminacjach, a to oznacza, że nie popłynie w finałach. Jej czas to 2:42.72! Najszybsza była Amy Maren z Wielkiej Brytanii z rezultatem 2:37.01. Polce do awansu zabrakło około trzech sekund. Biało-czerwona przed startem zajmowała 4. miejsce na liście najlepszych rezultatów w tym sezonie. Bowiem na mistrzostwach Europy w Funchal popłynęła cztery sekundy szybciej niż dziś (2:38.12)

Patryk Biskup (SM9) na 200 m stylem zmiennym, podobnie jak Woźniak nie przeszedł kwalifikacji. Zajął także 12. miejsce w eliminacjach. Jego czas to: 2:28.59. Na czele stawki uplasował się Australijczyk Timothy Disken z czasem 2:18.86. Polakowi do zakwalifikowania się do wieczornego finału zabrakło niespełna pięciu sekund.

Sztuka awansu do finału nie powiodła się Kamilowi Rzetelskiemu na 100 m stylem klasycznym. Polak zajął 10 miejsce z wynikiem 1:14.62. Do awansu brakło 0,3 sekundy. Pierwsze miejsce zajął Ukrainiec Oleksii Fedyna z czasem 1:04.98