Rio 2016 – Strzelectwo: Przesądziła ostatnia seria! Sowiński bez medalu

Szymon Sowiński zajął 4. pozycję w finale strzelania z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. O tym, że Polak nie zdobył medalu zadecydowała słaba ostatnia seria w jego wykonaniu.

Polak rozpoczął rywalizację na 5. miejscu, jednak z serii na serię się poprawiał zdobywając w 6. serii nawet 20.3 punktu. To co najgorsze wydarzyło się w ostatniej serii. Przed ostatnim strzałem Szymon Sowiński miał 2 punkty przewagi nad Uzbekiem Serwerem Ibragimowem i wydawało się, że medalu Polakowi nic nie ma prawa odebrać. Niestety po słabej ostatniej próbie Polaka o 0.2 punktu wyprzedził Uzbek. Sowiński spadł przez to na 4. miejsce.

Ibragimow zdobył wywalczyć już tylko brązowy medal. Bezkonkurencyjny był Chińczyk Chao Yang, który wynikiem 198.2 ustanowił nowy rekord finału igrzysk paraolimpijskich. Drugie miejsce zajął Ju Hee Lee z Korei Południowej.