Rio 2016 – Tenis na wózkach: Wymęczone, ale jest zwycięstwo polskiego debla!

2 godziny i 43 minuty potrzebowali Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak, aby wygrać pierwszy mecz turnieju deblowego w tenisie na wózkach na paraolimpiadzie!

W pierwszej rundzie Polacy zagrali z Australijczykami: Adamem Kellermanen i Benem Weekesem. Po zwycięstwie w pierwszy secie 7:5 Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak prowadzili w drugiej odsłonie 3:0, ale wtedy przyszedł kryzys w szeregach biało-czerwonych. Następne sześć gemów powędrowało na konto Kellermana i Bena Weekesa. Trzecia odsłona zakończyła się po myśli Kruszelnickiego i Fabisiaka. Wygrali ją 6:3 i cały mecz 2:1.

W kolejnym meczu polscy tenisiści zagrają z Japończykami rozstawiony z „czwórką” Takuyą Miki i Takashi Sanadą. Stawką tego spotkania będzie ćwierćfinał turnieju paraolimpijskiego!

Jutro naszych zawodników czekają mecze II rundy singla.