Rio 2016 – Tenis stołowy: Brązowa drużyna

Marcin Skrzynecki, Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień uwieńczyli starty polskich sportowców na igrzyskach paraolimpijskich w Rio brązowym medalem w turnieju drużynowym w kategorii 9-10. W decydującym meczu Polacy pokonali Francuzów, tracąc tylko jednego seta.

Mecz tradycyjnie rozpoczął się od gry podwójnej. W polskim zespole zagrali Chojnowski i Grudzień. W pierwszym secie od początku prowadzili Polacy, szybko zdobyli 3-4 punktową przewagę, którą bez większych trudności utrzymali do końca. Drugą partię lepiej zaczęli Francuzi, którym udało się wypracować nawet 3 punkty przewagi. Patrykowi i Piotrowi pogoń powiodła się w samej końcówce, kiedy doprowadzili do remisu po 8. Potem mieliśmy grę na przewagi, którą przy piątej piłce setowej sukcesem zakończyli nasi gracze. Trzeci set w tym meczu okazał się ku naszej uciesze ostatnim. Przebieg miał zbliżony do pierwszego – nasza para kontrolowała wydarzenia, prowadziła od początku do końca, pierwszy punkt naszej drużynie dając przy pierwszej piłce meczowej.

Do pierwszego singla wyszli Chojnowski i Boheas. Szybciej zregenerował się po deblu Francuz, bo w pierwszym secie prowadził od pierwszej wymiany – niewysoko, ale wystarczająco, by partię zapisać na swoim koncie bez nadmiernych emocji. Na szczęście bardzo szybko złapał Patryk Chojnowski właściwy rytm gry. Przegrany set go nie zdeprymował i w kolejnych dwóch okazał się lepszy – najpierw wygrał do 6, a w trzecim pozwolił rywalowi z Francji na zdobycie dziewięciu punktów, choć prowadził 8:4. W decydujacj partii także nie był wątpliwości. Chjnowski prowadził od pierwszej wymiany, mecz, turniej, polskie starty w Rio zakończył pierwszą piłeczką meczową.

Polska – Francja 2:0
Patryk Chojnowski/Piotr Grudzień – Mateo Boheas/Cedri Cabestany 3:0 (11:7, 14:12, 11:8)
Patryk Chojnowski – Matteo Boheas 3:1 (9:11, 11:6, 11:9, 11:8)