Rio 2016 – Wioślarstwo: Polacy popłyną w repasażu

W pierwszym dniu zmagań niepełnosprawnych wioślarzy na torze w Rio zobaczyliśmy polską dwójkę podwójną. Biało-Czerwoni nie wywalczyli bezpośredniego awansu do finału i jutro wystąpią w repasażach.

Michał Gadowski i Jolanta Majka, rywalizujący w dwójkach podwójnych niepełnosprawnych ruchowo na dystansie 1000 m (TAMix2x), to jedyni reprezentanci Polski w paraolimpijskich zmaganiach wioślarzy. Nasza osada w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła czwarte miejsce z czasem 4:08.02. Bezpośredni awans do finału A w tej konkurencji wywalczyli jedynie zwycięzcy dwóch serii eliminacyjnych: Francuzi Perle Bouge i Stephane Tardieu (3:59.32) oraz fantastycznie dysponowani Brytyjczycy Lauren Rowles i Laurence Whiteley (3:52.16). Pozostałe osady wystąpią w jutrzejszych repasażach.

Polacy popłyną w pierwszym wyścigu repasażowym, a ich rywalami będą reprezentanci Łotwy, Australii, Holandii i Japonii. Dwie najlepsze osady uzyskają awans do finału A, a pozostałe ekipy wystąpią w finale B. Repasaż z Polakami odbędzie się jutro o godzinie 14:50.