Rio2016 – Piłka ręczna: Norweżki z brązem

Norweżki zdecydowanie pokonały Holenderki w meczu o 3. miejsce turnieju szczypiornistek. Skandynawki wywalczyły brązowy krążek pokonując rywalki 36:26.

Jeszcze aktualne mistrzynie olimpijskie tak naprawdę sprawę medalu rozstrzygnęły bardzo szybko. Już po niecałym kwadransie prowadziły 10:3 i wszyscy wiedzieli, że choć w finale MŚ, gdzie zmierzyły się właśnie te dwie ekipy, Holenderki taką stratę prawie zniwelowały, to dziś jest to niemożliwe. Po prostu Pomarańczowe mimo tego, że były w najlepszej czwórce, to na IO nie grały tak jak pół roku temu. Dlatego też przed przerwą udało im się raptem minimalnie zmniejszyć przewagę, a wynik po 30 minutach brzmiał 19:13.

Druga odsłona meczu była już, co tu kryć … nudna. Norweżki kontrolowały przebieg spotkania, nie forsując tempa, ale spokojnie dorzucając kolejne trafienia. Holenderki natomiast oczywiście robiły co mogły, ale chyba miały świadomość tego, że w aktualnej formie nie są w stanie zagrozić takim rywalkom. Wynik zatem przez całe 30 minut oscylował w granicach przewagi Norweżek wynoszącej 6-10 trafień i taką też mecz się zakończył, gdyż Norweżki wygrały 36:26.

Holandia – Norwegia 26:36 (13:19)

Najwięcej bramek: Nycke Grrot (6) – Nora Mork (7)