Rugby 7: Fidżi nokautuje przeciwników

Reprezentacja Fidżi wygrała turniej olimpijski mężczyzn w rugby 7 pokonując w finale Wielką Brytanię. 3. miejsce zajęła Republika Południowej Afryki. Zwycięstwo Fidżi dało im pierwszy w historii medal olimpijski.

W pierwszym półfinale Fidżi było zdecydowanym faworytem w meczu z Japonią i nie zawiodło. Fidżijczycy zagrali na kompletnym luzie i było widać, że są lepsi w każdym elemencie gry od Japończyków. Fidżi wygrało 20-5 i zapewniło sobie pierwszy w historii medal olimpijski. W drugim meczu kluczem do zwycięstwa była obrona. Brytyjczycy zagrali bardzo dobrze w defensywnie i dość niespodziewanie pokonali RPA 7-5. Oba zespoły zdobyły tylko po jednym przyłożeniu, a o zwycięstwie Wielkiej Brytanii zadecydowały udane podwyższenie.

W spotkaniu o brąz RPA pokazało, że medal olimpijski im się należy. Już od pierwszych akcji siódemka z Afryki ruszyła do ataku i z łatwościa zdobywała punkty. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie RPA wygrało aż 54-14.

Finał olimpijski nie przyniósł emocji. Fidżi pokazało, że zwycięstwo w turnieju nie trafiło do nich przypadkowo. Do przerwy Fidżijczycy prowadzili już 29-0 demolując Brytyjczyków a obronie. Przyłożenia zdobywali z niesamowitą łatwością. Druga połowa już nic nie zmieniła. Fidżi pokonało Wielką Brytanię 43-7.