Siatkówka – el. ME: Komplet punktów Biało-Czerwonych

Z kompletem punktów polskie siatkarki zakończyły eliminacje do mistrzostw Europy. W ostatnim meczu turnieju w Bielsku-Białej podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały 3:0 Węgierki.

W pierwszym secie Polki przez długi czas nie mogły zbudować sobie wysokiej przewagi, gdyż rywalki co jakiś czas różnicę zmniejszały. Jednak gdy po drugiej przerwie technicznej w końcu doprowadziły do remisu 16:16, nasze zawodniczki popisały się serią sześciu wygranych akcji. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały premierową odsłonę spotkania do 18.

Początek drugiej partii znów był bardzo wyrównany, ale znów podopieczne Jacka Nawrockiego odskoczyły Węgierkom, jednak tym razem nie tak gwałtownie, jak w pierwszym secie, lecz sukcesywnie powiększając przewagę. Podobnie, jak w poprzedniej partii, tak i tym razem Polki wygrały 25:18.

Trzeci set to absolutna dominacja Polek. Można go podsumować samym wynikiem – 25:10.

Węgry-Polska 0:3 (18:25, 18:25, 10:25)
Węgry:
Doroti Takács (3), Zsuzsanna Tálas (1), Bernadett Dékány (9), Lilla Villám (3), Edina Dobi (3), Andrea Pintér (3), Dóra Kötél (libero) oraz Gréta Szakmáry (4), Zsanett Kötél, Rita Molcsányi, Eszter Nagy (3), Réka Bleicher
Polska: Agnieszka Kąkolewska (12), Kamila Ganszczyk (6), Małgorzata Jasek (9), Julia Twardowska (11), Joanna Wołosz (4), Malwina Smarzek (16), Agata Sawicka (libero), Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos, Martyna Grajber, Emilia Mucha (2), Marlena Pleśnierowicz (1)

W meczu o trzecie miejsce w grupie C Finki pokonały 3:2 Estonki, zrównując się tym samym z nimi zarówno w liczbie zwycięstw, jak i zdobytych punktów. Dzięki wygranej wczoraj z Polkami partii miały jednak lepszy stosunek setów i to zespół ze Skandynawii zajął trzecie miejsce w tabeli.

Tabela:
1. Polska 18 pkt.
2. Węgry 10 pkt.
3. Finlandia 4 pkt.
4. Estonia 4 pkt.

O występ w przyszłym roku w halach w Azerbejdżanie i Gruzji walczono także w pięciu innych grupach. Awans na mistrzostwa Europy wywalczyły Włoszki, Belgijki, Chorwatki, Bułgarki i Białorusinki. 2 i 9 października rozegrane zostaną baraże o pozostałe trzy miejsca – zagrają w nich Rumunki z Węgierkami, Czeszki ze Słowaczkami oraz Ukrainki z Hiszpankami.