Siatkówka – el. ME: Szybkie 3:0 z Estonkami

Drugie zwycięstwo na turnieju w Érd odniosły polskie siatkarki. Podopieczne Jacka Nawrockiego bez straty seta pokonały reprezentację Estonii.

Do swojego drugiego spotkania Polki przystępowały jako liderki tabeli, po własnym triumfie 3:0 nad Finkami i zwycięstwie Węgierek 3:1 z Estonkami. To właśnie ten ostatni zespół stanął w sobotę naprzeciw Biało-Czerwonych.

Na początku meczu skromną przewagę miały podopieczne Jacka Nawrockiego, jednak przez większość dalszej części pierwszego seta na tablicy wyników utrzymywał się rezultat korzystny dla naszych rywalek, choć ich przewaga sięgała maksymalnie trzech punktów. Od stanu 15:17 Polki wygrały jednak dziesięć akcji z rzędu, kończąc premierową odsłonę spotkania wysokim zwycięstwem.

W drugiej partii ponownie przez dłuższy okres gry żadnej z drużyn nie udało się wyraźnie odskoczyć przeciwniczkom, aż w końcu kolejną punktową serią popisały się Polki – od stanu 13:11 do 20:11. Tej przewagi już nie zmarnowały i w ostatecznym rozrachunku wygrały drugiego seta do 16.

Trzecia odsłona spotkania to absolutna dominacja Biało-Czerwonych na parkiecie – szybko uzyskana wysoka przewaga tym razem nie stopniała jak w pierwszym secie wczorajszego meczu z Finkami, choć w pewnym momencie trener Nawrocki zmuszony został do wzięcia przerwy na żądanie. Ostatecznie jednak nasze zawodniczki pewnie wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Bez względu na wynik drugiego sobotniego meczu pomiędzy Węgierkami i Finkami, Polki utrzymają prowadzenie w tabeli turnieju grupy C. W niedziele Biało-Czerwone zmierzą się z gospodyniami turnieju w Érd.

Polska-Estonia 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)