Siatkówka – el. ME: Zwycięskie otwarcie Polek

Udanie dla polskich siatkarek rozpoczęły się kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego w Érd pokonały Finki 3:0.

Początek pierwszej partii wyraźnie pokazał, kto jest faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu – nasze zawodniczki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, którą przez długi czas utrzymywały. Pod koniec seta jednak Finki niebezpiecznie zmniejszyły dzielącą obie drużyny różnicę – od stanu 12:20 do 19:20. Od tej pory jednak nie zdobyły już ani jednego punktu i ze zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania cieszyły się Biało-Czerwone.

W drugiej partii trener Nawrocki zatrzymał na ławce rezerwowych Emilię Muchę, a na boisku pozostała Martyna Grajber, która weszła na parkiet już w pierwszym secie. Tym razem obyło się bez takich niemiłych skoków formy, jak w poprzedniej partii – przewaga Polek wahała się między dwoma a sześcioma punktami, a w końcówce wzrosła i ostatecznie nasze siatkarki wygrały do 16.

Trzeci set był najbardziej wyrównany – wynik długo oscylował wokół remisu, a Finki po raz pierwszy znalazł się na prowadzeniu. O końcowym sukcesie Biało-Czerwonych zadecydowała końcówka – od stanu 18:18 nasze zawodniczki oddały rywalkom tylko trzy punkty, zwyciężając 25:21 i całe spotkanie 3:0.

W grupie razem z Finkami i Polkami są jeszcze Węgierki i Estonki. Po zmaganiach w Érd drużyny za tydzień spotkają się na drugim turnieju w Bielsku-Białej. Awans na mistrzostwa uzyska najlepsza ekipa w tabeli, druga zaś zagra w barażu.

Finlandia-Polska 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)