Siatkówka – Młodzieżowe ME: Polacy zagrają w finale!

Polscy juniorzy pokonali w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy Rosję 3:1 i już jutro powalczą o złoto! Rywalem biało-czerwonych będzie zwycięzca meczu Włochy – Ukraina

Do pierwszej przerwy technicznej wynik układał się na korzyść biało-czerwonych. Następnie Rosjanom udało się doprowadzić do remisu (8:8), a chwile później odskoczyć nawet na trzy punkty. Polacy zachowali zimną krew, a dzięki akcjom Norberta Hubera wyrównali. Walka toczyła się cios za cios. Dopiero w końcówce na trzypunktowe prowadzenie wyszli Polacy i mimo oporu Sbornej, doprowadzili korzystny rezultat do końca. Zwycięstwo w tym secie przypieczętował Jakub Ziobrowski (25:23). W kolejnej partii Polacy od razu przejęli inicjatywę i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Rosjanie starali się odrobić straty. Szczególnie dobrze operowali zagrywką, dzięki czemu udało im się wyrównać na 9:9. Polacy długo utrzymywali korzystny rezultat i – mimo chwilowego prowadzenia Rosjan (18:19) – po raz kolejny zagrali świetną końcówkę. Ponownie partię zakończył Jakub Ziobrowski, tym razem posyłając asa serwisowego (25:20).

Początek trzeciej odsłony należał do biało-czerwonych. Mimo to Rosjanie szybko wyrównali, wykorzystali błędy rywala i wyszli na prowadzenie (6:8). Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika mieli wiele problemów głównie w elemencie przyjęcia. W końcówce po świetnych serwach Semiszewa, nie byli już w stanie odrobić strat i wysoko przegrali trzecią odsłonę (19:25). Polacy szybko zapomnieli o nieudanej partii. Zagrali dokładniej w przyjęciu i skutecznie w ataku. Po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie doprowadzili do remisu, a nawet odskoczyli na jeden punkt. Polacy odpowiedzieli skutecznym kontratakiem i chwile później prowadzili 11:9. Przez długi czas utrzymywali skromną zaliczkę, a w końcówce dzięki skutecznemu blokowi odskoczyli na cztery oczka (21:17) i spokojnie wygrali tę odsłonę do 22.

W meczach o miejsca 5-8 triumfowali Turcy, którzy pokonali Bułgarię 3:2 oraz Niemcy, którzy sprostali Serbom 3:2.

Polska – Rosja 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:22)

Składy zespołów:

Polska: Kwolek (17), Kochanowski (14), Kozub (2), Ziobrowski (16), Huber (5), Fornal (9), Masłowski (libero) oraz Jakubiszak (1)
Rosja: Semiszew (18), Abajew (3), Kononow (3), Melnikow (4), Jakowlew (16), Pisakrew (13), Malkozerow (libero) oraz Kosmin, Spodobets i Czanczikow