Siatkówka Plażowa – ME U22: Świetny start Kociołek i Gruszczyńskiej!

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 22 w siatkówce plażowej. Polskę reprezentuje jedna para kobieca i dwie pary męskie. Zmagania lepiej rozpoczęły panie!

Mistrzostwa Europy do lat 22 w siatkówce plażowej rozpoczęły się w czwartek, 25. sierpnia. Gospodarzem turnieju są greckie Saloniki. Zawody potrwają do niedzieli, 28. sierpnia.

W turnieju kobiet jedynymi reprezentantkami Polski są Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska. Nasze zawodniczki rozpoczęły zmagania od meczu z Mariną Bahową i Jelizawietą Susłową z Mołdawii. Polki zagrały bardzo dobre spotkanie, pewnie pokonując rywalki 2:0. Tego samego dnia mierzyły się także z Pleun Ypmą i Katją Stam z Holandii. Również ten mecz dowiódł o świetnej dyspozycji naszych zawodniczek i potwierdził aspiracje do zajęcia pierwszego miejsca w grupie C. O fotel lidera Polki powalczą już dzisiaj z Turczynkami – Nezir/Cetin.

Kociołek/Gruszczyńska – Bahowa/Susłowa (Mołdawia) 2:0 (21:13, 21:9)
Kociołek/Gruszczyńska – Ypma/Stam (Holandia) 2:0 (21:9, 21:14)

O nie udanym starcie mogą za to mówić panowie. Maciej Lewicki i Maciej Kaszewiak ponieśli dotkliwą porażkę z norweskim duetem Mol/Sorum. Skandynawowie pewnie wygrali oba sety różnicą ponad 10 punktów. Następnymi rywalami duetu Lewicki/Kaszewiak będą reprezentanci Anglii i Łotwy. Z kolei Mateusz Paszkowski i Mateuszi Łysikowski swój pierwszy mecz przegrali z grecką parą Baniotis/Terzoglou. Po nieudanym pierwszym secie Polacy odegrali się w drugiej odsłonie i wygrali ją do 13. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali Grecy i to oni zwyciężyli 15:13, a cały mecz 2:1.

Lewicki/Kaszewiak – Mol/Sørum (Norwegia) 0:2 (10:21, 8:21)
Łysikowski/Paszkowski – Baniotis/Terzoglou (Grecja) 1:2 (16:21, 21:13, 13:15)