Skeleton – PE: Kolejne punkty Polaków, dominacja gospodarzy w Königssee

W niemieckim Königssee odbyły się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Europy w skeletonie. W czwartek i piątek punktowali nasi reprezentanci: Kamil Karnaś, Michał Jakóbczyk i Marta Orłowska. Wszystkie miejsca na podium trafiły do reprezentantów Niemiec.

W czwartek rywalizacja mężczyzn zakończyła się triumfem Niemca Felixa Seibela, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Tuż za jego plecami uplasował się jego rodak Dominic Rady tracąc do triumfatora 0,08 sekundy. Podium uzupełnił kolejny reprezentant gospodarzy Fabian Kuechler.

Dzisiejsza walka o zwycięstwo również była pojedynkiem wewnątrzniemieckim. Tym razem dość zdecydowanie wygrał Dominic Rady, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Zepchnął on z z pozycji lidera Łotysza Kristsa Netlausa (4. i 5. miejsce w Königssee). Drugie miejsce w piątek zajął wczorajszy zwycięzca Felix Seibeil a trzecie Josef Lechner.

Słabo spisali się dwaj nasi reprezentanci. Dopiero 30. miejsce we wczorajszych zawodach zajął Kamil Karnaś, a 34. Michał Jakóbczyk. Dzisiaj obydwaj panowie zamienili się pozycjami i walka zakończyła się 30. miejscem Jakóbczyka i 35 Karnasia. Zawody w Königssee spowodowały spadek naszych zawodników w klasyfikacji generalnej tego sezonu. Aktualnie Kamil Karnaś sklasyfikowany jest na 37., a Michał Jakóbczyk na 47. lokacie.

W Königssee po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy oglądać występ naszej reprezentantki w zawodach pań. 17. lokata w czwartek i 24. miejsce dzisiaj Marty Orłowskiej pozwoliło jej na awans na 35. pozycje w klasyfikacji generalnej sezonu. Podobnie jak u panów wszystkie miejsca na podium w zawodach pań zarówno wczoraj jak i dziś trafiły do gospodyń. W czwartek wygrała Maxi Just, a dziś Tamara Seer – aktualna liderka cyklu.

Kolejne zawody Pucharu Europy odbędą się w dniach 8-12 stycznia 2017 r. w szwajcarskim St. Moritz. Wcześniej jednak, bo już 2 grudnia we Whristler w Kanadzie zainaugurowany zostanie nowy sezon skeletonowego Pucharu Świata.