Skoki narciarskie – LGP: Dwóch Polaków punktuje

W sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie punkty zdobyło dwóch naszych reprezentantów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Stefan Hula, który zajął 14. miejsce. Triumfatorem zmagań, na skoczni HS-131, został Anders Fannemel, dla którego było to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu LGP.

Na starcie konkursu w Hakubie zobaczyliśmy tylko dwóch naszych reprezentantów. Najlepiej z nich poradził sobie Stefan Hula. Podopieczny Stefana Horngachera zdaje się powracać do dobrej dyspozycji. W sobotę oddał dwa dobre skoki na 123 i 121 m, które dały mu 14. miejsce. Słabiej spisał się Jan Ziobro. Zawodnik kadry B uzyskał 116,5 i 110 m i ukończył konkurs na 26. lokacie.

Zwycięzcą konkursu został Anders Fannemel. Norweg dwukrotnie poszybował na 129 m, dzięki czemu z notą 257.6 pkt., mógł się cieszyć z pierwszego w swojej karierze triumfu w zawodach Letniego Grand Prix. Na drugim stopniu podium stanął Taku Takeuchi. Reprezentant Japonii lądował na 129 i 128,5 metrze i stracił do triumfatora 5.1 pkt. Trzecia pozycja należała do Andreasa Wellingera. Mistrz świata juniorów sprzed roku zanotował 122 i 127,5 m. Strata Niemca do czołowej dwójki była jednak bardzo wyraźna, Wellingerowi do drugiej lokaty zabrakło 13.2 pkt.

Po pierwszej serii wiele wskazywało na to, że gospodarze będą mieli na podium dwóch przedstawicieli, bowiem po skoku na 126 m na trzeciej lokacie sklasyfikowany był Noriaki Kasai. Niestety, w finale 44-latek uzyskał tylko 117 m i ostatecznie został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Kolejny konkurs LGP w Hakubie zaplanowano na niedzielę na 3:00 w nocy czasu polskiego.

1. FANNEMEL Anders NOR 129 m 129 m 257.6 pkt.
2. TAKEUCHI Taku JPN 129 m 128,5 m 252.5 pkt.