Skoki narciarskie – LGP w Hinzenbach: Peter Prevc zwycięzcą piątkowych kwalifikacji. Drugie miejsce dla Dawida Kubackiego

Piątkowe kwalifikacje na skoczni w Hinzenbach (HS94) można uznać za udane dla Polaków. Awans do sobotniego konkursu indywidualnego z cyklu Letniego Grand Prix uzyskało 6 naszych reprezentantów.

Po skoku na odległość 92 m. zwycięzcą piątkowych kwalifikacji został Peter Prevc, tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki (92 m.), a trzecie miejsce zajął Markus Schiffner (90,5 m.). Tuż za podium znalazł się Severin Freund (89  m.).

Piątą lokatę zajął Manuel Fettner (88 m.), a szóste miejsce zajęli ex – aequo Daiki Ito (89 m.), Stefan Hula (88,5 m.) oraz Jernej Damjan (88 m.). Dziewiątą pozycję zajął Daniel Andre Tande (88m.), a czołową dziesiątkę zamknęli Andreas Wank (88 m.) i Daniel Huber (87,5 m.).

Spośród Polaków do konkursu zakwalifikował się także Piotr Żyła (84 m.), który był 25 oraz zajmujący miejsce tuż za nim Klemens Murańka (86 m.). Awansu do sobotnich zawodów nie udało się zdobyć  Jakubowi Wolnemu, który po skoku na odległość 79, 5m. zajął 47, przedostatnie miejsce.

Spośród skoczków, którzy nie musieli się kwalifikować najlepiej zaprezentował się Maciej Kot (90,5 m.). Dobrą próbę oddał także Kamil Stoch, który uzyskał 86 m.

Początek sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 12.30.