Skoki narciarskie – LPK: Przeciętny start Polaków

Trzech reprezentantów Polski zdobyło punkty w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-115 w Stams. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Jan Ziobro, który zajął 11. miejsce. Zawody zdominował Markus Eisenbichler. Niemiec nie dał szans rywalom, pewnie wygrał konkurs i został nowym liderem cyklu.

Jan Ziobro był najlepszym z Polaków w sobotnim konkursie LPK. 25-latek lądował na 110,5 i 105,5 metrze, co pozwoliło mu zająć 11. miejsce. W drugiej „10” zameldował się także Aleksander Zniszczoł. Zawodnik kadry B oddał dwa równe skoki na 108,5 i 109 m, które dały mu 19. lokatę. Punkty zdobył również Krzysztof Miętus, który zanotował 104 i 102 m. Podopieczny Roberta Matei był 28.

Pozostali nasi skoczkowie nie zdołali awansować do drugiej serii. Bartłomiej Kłusek osiągnął 101,5 m, co było 36. wynikiem. Zwiódł Przemysław Kantyka, 19-latek wylądował na 99 metrze i zajął 41.miejsce. Dokładnie 10 pozycji dalej znalazł się Artur Kukuła, który uzyskał 87,5 m. Na starcie konkursu pojawił się także Andrzej Stękała, ale zakopiańczyk został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy…kask.

Poza zasięgiem rywali był dziś Markus Eisenbichler. Niemiec popisał się skokami na 117,5 i 112,5 m i z notą 271.3 pkt. stanął na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę, ze stratą 16.6 pkt, zajął Clemens Aigner. Reprezentant Austrii poszybował na 113,5 i 110,5 m. Trzeci był Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczyk odnotował 112 i 108,5 m.

Świetny start Eisenbichlera dał mu dziś koszulkę lidera Letniego Pucharu Kontynentalnego, co oznacza, że stracił ją Aleksander Zniszczoł. Polak jest na trzecim miejscu i traci do Niemca 14 pkt.

Kolejny konkurs LPK już jutro o 10:00.

1. EISENBICHLER Markus GER 117,5 m 112,5 m 271.3 pkt.
2. AIGNER Clemens AUT 113,5 m 110,5 m 254.7 pkt.