Skoki narciarskie – LPK: Aleksander Zniszczoł na podium we Frenstacie

Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-106 we Frenstacie, notując tym samym najlepszy start w tym sezonie. Polak stanął na podium w towarzystwie Lukasa Hlavy i Sebastiana Colloredo.

To był zdecydowanie najlepszy start Aleksandra Zniszczoła w tym sezonie. 22-latek już po pierwszej serii, w której uzyskał 96 m plasował się w czołówce. W finałowej rundzie lądował 1,5 m dalej i ukończył zmagania na trzeciej lokacie. Najlepiej na skoczni we Frenstacie poradził sobie, liderujący już na półmetku, Lukas Hlava. Czech poszybował na 99 i 96 m i z notą 243.8 pkt. stanął na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Sebastian Colloredo. Reprezentant Włoch oddał dwa bardzo równe skoki na 98 m i stracił do Hlavy 3.1 pkt.

W „10” znalazł się jeszcze jeden reprezentant Polski – Bartłomiej Kłusek. Podopieczny Roberta Matei w pierwszej próbie osiągnął 98,5 m, co dawało mu piątą lokatę. W drugiej rundzie 23-letni skoczek lądował jednak cztery metry bliżej i ostatecznie został sklasyfikowany na 10. miejscu.

15. lokata należała do Krzysztofa Miętusa. Zawodnik kadry B dwukrotnie zanotował 94,5 m. Tylko cztery lokaty dalej uplasował się Bartosz Czyż. Reprezentant kadry C po słabym starcie w ubiegłym tygodniu w Kuopio, we Frenstacie spisał się bardzo dobrze. Trenujący od tego sezonu pod okiem Macieja Maciusiaka skoczek uzyskał 95 i 92 m.

W trzeciej „10” znalazł się Przemysław Kantyka. 19-latek w obu seriach osiągnął 92,5 m i zajął 24. miejsce. Awansu do finałowej serii nie wywalczył Dawid Jarząbek. 17-latek po skoku na 89 m zakończył rywalizację na 32. pozycji.

Już jutro kolejny konkurs na skoczni w czeskim Frenstacie. Początek zmagań zaplanowano na 14:00.