Skoki narciarskie – LPK: Czterech Polaków z punktami, udany start debiutanta

Czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-138 w Lillehammer. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Jan Ziobro, który zajął 10. miejsce. Udany debiut w zawodach tej rangi zanotował Paweł Wąsek. Na podium konkursu znalazło się trzech Norwegów.

Spośród siedmiu Biało-Czerwonych punkty w sobotnim konkursie zdobyło czterech. Najwyżej sklasyfikowany został Jan Ziobro.  Polak mógł jednak zająć znacznie lepsze miejsce. 25-latek po skoku na 132 m, który był najdłuższym w pierwszej rundzie, zajmował trzecie miejsce. Niestety, w drugiej serii nasz reprezentant zanotował bardzo słabą próbę, na zaledwie 113 m i ostatecznie zakończył rywalizację na 10. miejscu.

Na 16. lokacie sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł. Zawodnik kadry B lądował na 124,5 i 122 metrze. Bardzo udany debiut w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego odnotował Paweł Wąsek. Podopieczny Macieja Maciusiaka osiągnął 119 i 116,6 m, co dało mu 20. pozycję. Punkty zdobył dziś także Bartłomiej Kłusek, który uzyskał 116,5 i 107 m i zajął 26. miejsce.

W finale zabrakło trzech naszych zawodników. Najbliżej awansu był Krzysztof Miętus. 25-latek po skoku na 116 m zakończył zmagania na 33. lokacie. Cztery pozycje dalej znalazł się Przemysław Kantyka. 19-letniemu skoczkowi zmierzono 107 m. Pół metra dalej wylądował Dominik Kastelik. Reprezentant kadry młodzieżowej był 39.

Konkurs w Lillehammer zakończył się norweskim podium. Na jego najwyższym stopniu stanął Joacim Oedegaard Bjoereng. Drużynowy mistrz świata juniorów sprzed roku osiągnął 129 i 122 m i  po raz drugi w karierze wygrał zawody z cyklu LPK. Na drugim miejscu znalazł się Halvor Egner Granerud, który zanotował 129,5 i 126 m. Skład podium uzupełnił Robert Johansson. Doświadczony skoczek lądował na 129,5 i 130 metrze.

Kolejny konkurs LPK już jutro o 10:00.

1. BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 129 m 122 m 277.7 pkt.
2. GRANERUD Halvor Egner NOR 129,5 m 126 m 270.7 pkt.