Skoki narciarskie – LPK Pań: Punkty Kingi Rajdy

W Oberwiesenthal rozpoczął się dziś, liczący zaledwie cztery konkursy, cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Dobrze zmagania rozpoczęła Kinga Rajda. Nasza 15-letnia skoczkini zajęła 23. miejsce i zdobyła swoje pierwsze punkty.

Do niemieckiego Oberwiesenthal na inaugurację cyklu pojechały cztery nasze reprezentantki: Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz i Kamila Karpiel. Niestety do finałowej serii awansowała jedynie Rajda.

Zaledwie 15-letnia skoczkini dobrze poradziła sobie w stawce 51 zawodniczek. Podopieczna Sławomira Hankusa w pierwszej serii uzyskała 78 m i zajmowała 26. miejsce, jednak w finale lądowała 5,5 m dalej, dzięki czemu awansowała o trzy pozycje i zdobyła swoje pierwsze w karierze punkty z cyklu LPK.

Spośród pozostałych naszych zawodniczek najbliżej awansu była Kamila Karpiel. Skoczkini nie należąca obecnie do żadnej z kadr w strukturach PZN osiągnęła 70,5 m, co było 38. wynikiem.Na 43. lokacie rywalizację ukończyła Anna Twardosz. 15-latka zanotowała 66,5 m. Metr bliżej wylądowała Joanna Szwab, która była 47.

Zwyciężczynią konkursu w Oberwiesenthal, nieco niespodziewanie, została Lucile Morat. 15-letnia Francuzka lądowała na 98 i 97 m i z przewagą prawie 10 pkt. wygrała swój pierwszy konkurs z cyklu LPK. Drugą lokatę zajęła Katharina Althaus. Doświadczona Niemka prowadziła po skoku na 101 m, ale w finale skoczyła znacznie słabiej i próba 93 m nie pozwoliła jej utrzymać zajmowanej lokaty. Skład podium uzupełniła Lara Malsiner. Włoszka zanotowała 96,5 i 91 m.

1. MORAT Lucile FRA 98 m 97 m 231.8 pkt.
2. ALTHAUS Katharina GER 101 m 93 m 221.6 pkt.