Skoki narciarskie – LPK w Klingenthal: Pewne zwycięstwo lidera klasyfikacji, Ziobro na trzecim miejscu

Markus Eisenbichler dzięki zwycięstwu w piątkowym konkursie w Klingenthal (HS140) zapewnił sobie triumf w klasyfikacji całego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na podium dzisiejszych zawodów znalazło się miejsce także dla Jana Ziobry.

Zwycięzcą piątkowego konkursu z miażdżącą przewagą po skokach na odległość 138 i 140,5m. został Markus Eisenbichler, tuż za nim uplasował się jego rodak Stephan Leyhe (137,5 i 127,5  m.). Na ostatnim stopniu podium stanął zaś Jan Ziobro (131 i 127 m.).

Na czwartym miejscu uplasował się Elias Tollinger (133 i 130 m.), na piątym Mackenzie Boyd-Clowes (130 i 132m.), szóstą pozycję zajął Jurij Tepes (127 i 130,5 m.), siódmą Vincent Descombes Sevoie (131 i 127 m.), na ósmym miejscu rywalizację zakończył Egner Halvor Granerud (129 i 131 m.), na dziewiątym miejscu sklasyfikowany został Jakub Janda (136,5 i 122,5 m.). Czołową dziesiątkę zamknął zaś Florian Altenburger (129 i 127 m.).

Wśród Polaków całkiem dobrze spisali się Aleksander Zniszczoł (127,5 i 130,5 m.), który zajął 17 miejsce, a także Stanisław Biela (129, 5 i 125,5 m.). Nieco słabiej zaprezentował się Bartłomiej Kłusek (122 i 124, 5 m.), który zajął 28 lokatę. Pozostali nasi reprezentanci zakończyli udział w konkursie po pierwszej serii. Krzysztof Miętus był 31 (124,5 m.), Andrzej Stękała 34 (122,5 m.), a Przemysław Kantyka 47 (116,5 m.)

Na sobotę w Klingenthal zaplanowano finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016, który rozpocznie się o godzinie 10.