Skoki narciarskie – MP: Złoto dla Macieja Kota!

Drugiego dnia Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich do rywalizacji stanęli mężczyźni. Najlepszy w konkursie na skoczni HS-134 w Wiśle był Maciej Kot. Srebro wywalczył Kamil Stoch, na najniższym stopniu podium znalazł się Klemens Murańka.

Maciej Kot nie zwalnia tempa. Po świetnych startach w LGP zakończonych triumfem w klasyfikacji końcowej, mieszkaniec Zakopanego pewnie sięgnął po tytuł mistrza Polski. 25-latek nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto jest obecnie najlepszym polskim skoczkiem. Ubiegłoroczny brązowy medalista lądował dziś na 131,5 i 129,5 metrze, co dało mu 292.4 pkt. Dla Macieja Kota to trzeci w karierze indywidualny tytuł mistrza Polski na dużej skoczni. Srebrny krążek, ze stratą 14.4 pkt., zdobył Kamil Stoch. 29-latek osiągnął 127,5 i 125,5 m i po nieco słabszym starcie w ubiegłorocznym czempionacie kraju powrócił na podium MP. Skład najlepszej trójki sobotniego konkursu uzupełnił Klemens Murańka. 22-letni skoczek zaprezentował bardzo równą formę i w obu próbach uzyskał 122,5 m. Do triumfatora stracił aż 47.7 pkt.

Czwarty lokatę zajął  Jan Ziobro, który odnotował 122 i 121,5 m. Tuż za nim uplasował się Aleksander Zniszczoł. 22-latek osiągnął 125,5 i 117,5 m. Czołową szóstkę „zamknął” Stanisław Biela. Były kombinator norweski po skoku na 127,5 m był trzeci, ale finałowa próba na 118,5 m nie pozwoliła mu na utrzymanie medalowej pozycji.

Na starcie dzisiejszego konkursu zabrakło broniącego tytułu sprzed roku Dawid Kubackiego. 26-latek jest chory i zrezygnował ze startu w MP.

Jutro na skoczni w Wiśle odbędzie się drużynowy konkurs mistrzostw Polski, który będzie ostatnim akordem letniego sezonu dla naszych zawodników.

1. KOT Maciej AZS Zakopane 131,5 m 129,5 m 292.4 pkt.
2. STOCH Kamil Eve-nement 127,5 m 125,5 m 278.0 pkt.