Skoki narciarskie – PŚ: Niewykorzystana szansa Macieja Kota

Maciej Kot był dziś bliski zanotowania najlepszego startu w karierze. Niestety, Polak nie zdołał utrzymać, zajmowanej po pierwszej serii, lokaty na podium i ostatecznie zajął 8. miejsce w konkursie Pucharu Świata na skoczni HS-142 w Ruce. Zakopiańczyk był najlepszym z naszych zawodników.

W drugim konkursie Pucharu Świata w tym sezonie Maciej Kot ponownie okazał się najlepszym z Polaków. Zawodnik kadry A w pierwszej serii popisał się znakomitym skokiem na 140,5 m, który na półmetku dawał mu trzecie miejsce. Niestety w finale Polak uzyskał tylko 124 m i nie utrzymał miejsca na podium. Ostatecznie Zakopiańczyk zajął 8. miejsce. Z dobrej strony pokazał się dziś Piotr Żyła. 29-latek oddał dwa równe i dalekie skoki, które pozwoliły mu zająć 11. pozycję. Trzy miejsca dalej sklasyfikowany został Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera osiągnął 128 i 124,5 m. Słabiej na Rukatunturi prezentował się dziś Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zanotował 121,5 i 124 m i ukończył konkurs na 22. lokacie.

Sobotni konkurs zdominował Severin Freund. Reprezentant Niemiec poszybował w pierwszej serii na 146 m, co jest wynikiem zaledwie o metr gorszym od rekordu skoczni. W drugiej próbie 28-latek osiągnął 138 m i z łączną notą 290.6 pkt. stanął na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Daniel Andre Tande. Drużynowy mistrz świata w lotach z Taupliz lądował na 131,5 i 139 metrze i po raz piąty w karierze stanął na podium zawodów PŚ. Skład najlepszej trójki uzupełnił Manuel Fettner. Austriak, który wczoraj zajął 4. miejsce, potwierdził dziś wysoką dyspozycję skokami na 136 i 133,5 m.

Tuż za nim znalazł się jego rodak, Stefan Kraft. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni z 2015 roku uzyskał 140,5 i 128,5 m

Pechowe, 31. miejsce zajął Stefan Hula. Zawodnik kadry A osiągnął 116 m. W tym samym miejscu wylądował Aleksander Zniszczoł, który został sklasyfikowany dwie pozycje dalej. Ponownie poza finałem znalazł się także Klemens Murańka. 22-latek uzyskał zaledwie 97,5 m, co było 44. wynikiem.

Kolejne zawody Pucharu Świata już za tydzień w Klingenthal.

1. FREUND Severin GER 146 m 138 m 290.6 pkt.