Skoki narciarskie – PŚ: Świetne skoki Polaków w Ruce!

247 dni czekania i … zaczęli! Na skoczni HS-142 w Ruce odbyły się dziś kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich Polacy. Zwycięzcą zmagań został Maciej Kot, a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. W inauguracyjnych zawodach zobaczymy wszystkich Polaków.

Po ponad ośmiu miesiącach przerwy skoczkowie narciarscy powrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. Pierwszym przystankiem na tegorocznej mapie jest Ruka, która po pięciu latach przerwy znów gości inauguracyjne zawody cyklu. Podopieczni Stefana Horngachera bardzo dobrze rozpoczęli pierwszy w tym sezonie weekend z Pucharem i w komplecie awansowali do konkursu głównego.

Maciej Kot, który ma za sobą bardzo udany sezon letni rozpoczął zimową rywalizację od mocnego akcentu i pewnie wygrał kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata. Urodzony w Zakopanem skoczek szybując na 141,5 m pokazał znakomitą formę. Tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki. 26-latek wylądował na 138 metrze i do swojego reprezentacyjnego kolegi stracił 2 pkt. Skład najlepszej trójki uzupełnił Manuel Fettner. Reprezentant Austrii odnotował 139,5 m i do zwycięzcy zabrakło mu 5 pkt.

Świetną formę pokazał także Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski wylądował na 138 metrze i ukończył kwalifikacje na piątej lokacie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Klemens Murańka. Zakopiańczyk uzyskał 131,5 m, co pozwoliło mu zająć 13. miejsce. Dwie pozycje dalej uplasował się Piotr Żyła, któremu zmierzono 130 m. Metr dalej wylądował Stefan Hula. Doświadczony reprezentant Polski zajął 19. lokatę.

Kłopotów z awansem do inauguracyjnego konkursu nie miał także Aleksander Zniszczoł. Podopieczny Roberta Matei odnotował 123,5 m, dzięki czemu zakończył zmagania na 24. miejscu.

Wśród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować najlepiej spisał się Daniel Andre Tande. Norweg poszybował na 140,5 m. Dobrą formę pokazał także Roman Koudelka, który osiągnął 139 m.

Inauguracyjny konkursu Pucharu Świata zaplanowano na piątek na godzinę 17:00.