Snowboard – Europa Cup: Aleksandra Król ponownie czwarta w Landgraaf!

Aleksandra Król znów otarła się o podium w Landgraaf. Polka, podobnie jak wczoraj, zajęła 4. miejsce w slalomie równoległym w zawodach rangi Europa Cup. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze lokaty.

Po wczorajszej wysokiej pozycji w zawodach, można było liczyć, że Aleksandra Król zaprezentuje się równie dobrze lub nawet lepiej na trasie slalomu równoległego. Te oczekiwania miały potwierdzenie w rzeczywistości, bowiem Polka po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się do czołowej czwórki. Niestety też po raz drugi przegrała bezpośrednią walkę o miejsce na najniższym stopniu podium. Tym razem lepsza okazała się Szwajcarka Claudia Riegler. Dzisiejsze zmagania wygrała Niemka Carolin Langenhorst, która pokonała Łotyszkę Julię Dujmovits. Pozostałe nasze reprezentantki spisały się gorzej niż wczoraj. Weronika Biela została sklasyfikowana na 17 pozycji, a Karolina Sztokfisz była 23.

W gronie mężczyzn drugie zwycięstwo odniósł Włoch Maurizi Bormolini, który w finale pokonał Słoweńca Tima Mastnaka. Podium uzupełnił Austriak Benjamin Karl. Polacy zaprezentowali się ogólnie lepiej niż wczoraj, jednak nie były to z pewnością satysfakcjonujące lokaty naszych zawodników. Oskar Kwiatkowski zajął 26. miejsce, Andrzej Gąsienica-Daniel 38., Tomasz Kowalczyk 46., a Michał Nowaczyk był 48.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Aleksandra Król zajmuje wysoką, piątą lokatę. Prowadzi Niemka Carolin Langenhorst. Wśród panów lidererm jest Włoch Maurizi Bormolini. Najlepszy z Polaków, Oskar Kwiatkowski, jest 34.