Snowboard – Puchar Europy: Piotr Tokarczyk w trzeciej dziesiątce

W ubiegły weekend odbywała się kolejna runda Pucharu Europy w snowboardzie. W austriackim Kauternal w sobotę rozegrano slopestyle, a w niedzielę Big Air. Reprezentant Polski Piotr Tokarczyk zajął odpowiednio 21. i 29. miejsce.

Przejazd naszego zawodnika w konkurencji slopestyle nie był bezbłędny. Na sekcji rurek Piotr Tokarczyk pełnił kilka niedużych błędów co nie pozwoliło mu awansować do finału. W swojej grupie kwalifikacyjnej Polak zajął 10. lokatę, a do finału weszło 8 snowboardzistów.

Ostatecznie reprezentant Polski został sklasyfikowany na 21. miejscu w klasyfikacji zawodów, nie jest to zły wynik patrząc na to, że 1/3 startujących zawodników to snowboardziści znani z zawodów Pucharu Świata. Wygrał debiutujący w tamtym sezonie na szczeblu Pucharu Świata Lyon Farrell. 18-letni Amerykanin wyprzedził Szwajcara Nicolasa Hubera i Rosjanina Michaiła Matwiejew.

Dzień później Piotr Tokarczyk zaprezentował się nieco gorzej zajmując 29. pozycję. Tym razem zwyciężył Włoch Davide Boggio. Drugie miejsce zajął zwycięzca slopestylu Lyon Farrell, a trzeci był Włoch Nicola Liviero.