Szermierka – PŚ: Kamila Pytka także na podium w Oslo

Kamila Pytka powtórzyła wczorajszy wynik Karola Kostki i zajęła trzecie miejsce w satelitarnych zawodach pucharu świata w szpadzie. Obok młodej Polki na podium stanęły trzy Estonki, na najwyższym stopniu podium Katrina Lehis.

Podobnie jak wśród mężczyzn, zawody w stolicy Norwegii nie były mocno obsadzone, ale podium to podium, w szarej rzeczywistości polskiej szermierki jest to powód do radości. Kamila w pierwszej rundzie miała wolny los dzięki dobry walkom grupowym. W drugiej, której stawką był już awans do ćwierćfinału, Pytka pokonała 14:10 Barbarę Rutz, która wcześniej wyeliminowała Szwedkę Sofie Larsson. Od ćwierćfinału rozpoczęła Kamila batalię z Estonkami. Najpierw pokonała Julię Beljajevą 13:12, a w półfinale uległą jednym trafieniem późniejszej triumfatorce, Katrinie Lehis.

W ćwierćfinale byłą też Jagoda Zagała, lecz na tym etapie przegrała z Nalli Paju, która ostatecznie awansowała do estońskiego finału turnieju. Wcześniej Jagoda pokonała wyraźnie Aurore Villacellino z Singapuru (do 3!) i Carolinę Piasecką, żonę wicemistrza olimpijskiego z Londynu (15:10). Czwarta z Polek, Aleksandra Zamachowska w pierwszej rundzie pokonała Szwedkę Cecvillę Lehrman, by w kolejnej walce przegrać z Beljajevą.