Szermierka – PŚ: Piąte miejsce drużyny szpadzistek

Dobre, piąte miejsce zajęły polskie szpadzistki w turnieju drużynowym rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w chińskim Suzhou. Na podium sklasyfikowano natomiast szablowe drużyny startujące w juniorskim Pucharze Świata w Soczi.

Polskie szpadzistki, rozstawione w zawodach z odległym, 11. numerem w pierwszej rundzie po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały Amerykanki 45:44. Dość wyrównany przebieg miało także starcie naszych zawodniczek z Rosjankami. Niestety to zawodniczki Sbornej mogły ostatecznie cieszyć się z triumfu, ale Polki pozostawiły po sobie dobre wrażenie, przegrywając tylko 27:30.

Jak się później okazało była to jedyna porażka biało-czerwonych w tych zawodach. Zwycięstwa 45:39 nad Chinkami i 45:41 nad Włoszkami dały naszym szpadzistkom dobre, piąte miejsce.

Fatalnie w pucharowych zawodach w Tokio zaprezentowali się natomiast floreciści. Andrzej Rządkowski, Piotr Janda, Michał Janda i Leszek Rajski już w pierwszej rundzie 43:44 przegrali z zawodnikami z Ukrainy. W kolejnym starciu przyszło planowe zwycięstwo 45:27 nad Australią, ale porażka z Niemcami 37:45 oznaczała dla Polaków zajęcie przedostatniego, dziesiątego miejsca.

Swoje drużyny mieliśmy także w juniorskim Pucharze Świata w szabli. Nasi panie zmagania w Soczi rozpoczęły od półfinału w którym 45:39 pokonali Japończyków. W finale zdecydowanie lepsi, 45:17 okazali się Rosjanie. Panowie w pierwszej rundzie wygrali 45:42 z Kazachstanem, a w półfinale 45:27 pokonali Japonię. W finale zawodów doznali jednak porażki 35:45 z Rosjanami.