Szermierka – PŚ: Rządkowski 16. w Kairze

Andrzej Rządkowski na 1/8 finału zakończył rywalizację w zawodach Pucharu Świata florecistów w Kairze. Zmagania wygrał Amerykanin Race Imboden.

Do turnieju głównego z eliminacji przebiło się aż czterech naszych florecistów. „Aż”, bo już dość dawno nie mieliśmy tak licznej obsady w głównej drabince pucharu świata.

Za bardzo dobry należy uznać występ Andrzeja Rządkowskiego. Nasz multimedalista juniorskich zawodów najwyższej rangi zawody rozpoczął w świetnym stylu, eliminując rozstawionego z ósemką Koreańczyka Kwanghyuna Lee 15:8. W kolejnej rundzie Polak równie gładko, 15:7 pokonał Francuza Baptiste Mourraina. Niestety w walce o ćwierćfinał zbyt mocny okazał się trzykrotny medalista olimpijski, czterokrotny mistrz świata, ośmiokrotny mistrz Europy, Włoch Andrea Cassara. Rządowski walczył bardzo dzielnie, ale ostatecznie poległ 11:15.

Pozostali reprezentanci Polski nie przeszli przez pierwsze rundy. Michał Janda 8:15 przegrał z Amerykaninem Race Imbodenem, Jakub Surwiłło w tym samym stosunku uległ Włochowi Damiano Rosatelli, zaś Leszek Rajski także 8:15 poległ z Japończykiem Takahiro Shikine.