Szermierka – PŚJ: Bartosz Staszulonek w ćwierćfinale

W nich nasza nadzieja na lepsze czasy polskiej szermierki. Piekarska, Socha, Zawrotniak i reszta już prochu nie wymyślą, więc w tym sezonie ze szczególną uwagą przyglądać się będziemy naszym juniorom i kadetom. W pierwszych zawodach pucharowych nowego sezonu dobrze powalczył Bartosz Staszulonek. Nasz szpadzista awansował do czołowej ósemki turnieju w Luksemburgu.

Polacy ogólnie dobrze zaprezentowali się na turnieju w Luksemburgu. W mocno obsadzonym turnieju licznie przebrnęli eliminacje grupowe i bezpośrednie, w turnieju głównym odgrywając role niepoślednie. Staszulonek pokonał przedstawicieli trzech mocnych szpadowe nacji – Niemca Benjamina Schneidera, Włocha Bernardo Ricciego i Szwajcara Elię Dagani. Dopiero w ćwierćfinale pokonał go Czech Jakub Jurka, który ostatecznie dotarł do finału.

Nieźle walczył też Michał Opałka. W dwóch pierwszych rundach wygrał z Francuzem Liudgim Midelton oraz Włochem Danielem de Mola. W walce o czołową ósemkę pokonał go najwyżej rozstawiony w turnieju Francuz Clement Dorigo.

Po jednej zwycięskiej walce zanotowali Marcin Nikiel, Maciej Bielec i Damian Michalak. Zostali oni sklasyfikowani na miejscach 17-32. Pierwsze walki turnieju głównego przegrali Wojciech Kolańczyk (ale to z Bielcem) i Wojciech Lubieniecki.

Turniej wygrał Rumun Adrian Dabija, pokonując w finale wspomnianego Jurkę. Na najniższym stopniu podium stanęli pokonani w półfinałach Dorrigo i Giacomo Paolini z Włoch. Jutro w Luksemburgu turniej drużynowy.