Szermierka – PŚJ: W Budapeszcie bez ćwierćfinałów we florecie

Kolejny weekend juniorskiego pucharu świata w szermierce przyniósł nam zawody florecistów i florecistek w Budapeszczie. W dzisiejszych turniejach indywidualnych czołowa ósemka dla polskich zawodników okazała się nieosiągalna.

Z polskich florecistek najlepiej spisała się Renata Tomczak, która w turnieju głównym zanotowała dwa zwycięstwa – pokonała Ukrainkę Annę Taranienko oraz Sabinę Hendrickową z Czech. W walce o czołową ósemkę trafiła Polka na roaztwaioną z dwójką Węgierkę Kata Kondricz. Rywalka okazała się wyraźnie lepsza, zwyciężając 15:10. Na podium jednak nie stanęła, pokonana przez późniejszą srebrną medalistkę Adelę Abdrahmanową z Rosji. Finał byl wewnętrzną sprawą Rosjanek, na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Martianowa.

Pozostałe Polki szybko żegnały się z turniejem. Katarzyna Matysiak przegrała w 1/32 z Francuzką Constance Catarzi, Marta Mech w tej samej fazie uległa Serenie Rossini z Włoch, a Aleksandra Jeglińska odpadła w 1/64 finału po porażce zFlorą Pasztor z Węgier.

Wód juniorów najlepiej zaprezentował się Andrzej Rządkowski, ale miejsce 9, to wynik poniżej jego możliwości. Wrocławianin wygrał w turnieju zasadniczym z Chorwatem Leo Smrekarem, Ukraińcem Iwanem Tkaczukiem i Brytyjczykiem Kamalem Minott. Niestety w walce o ćwierćfinał pokonał go Dawide Filippi z Włoch. Turniej wygrał Amerykanin Samuel Moelis, pokonując w finale Francuza Alexandre Ediri.

Pozostali Polacy, podobnie jak ich koleżanki nie awansowali nawet do czołowej „:32”. W pierwszych dwóch rundach z budapesztańskim turniejem pożegnali się Adrian Wojtkowiak, Filip Kubiak, Maciej Podralski, Ludwik de Bazelaire, Szymon Czartoryjski, Piotr Borowiec, Maciej Rudnicki, Bartosz Żurawski, Jakub Miller i Wojciech Olszewski. Maxime Tarasiewicz odpadł po rundzie grupowej.