Tenis – ATP Wiedeń: Rok po roku sukces w Austrii Łukasza Kubota!

Polak Łukasz Kubot wraz z Brazylijczykiem Marcelo Melo wygrali turniej ATP 500 w Wiedniu! Rok temu również Polak i Brazylijczyk triumfowali nad Dunajem!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozegrali w wiedeńskiej hali, na kortach twardych, wspaniały tenisowy turniej. Po drodze do końcowego sukcesu odnieśli półfinałowe zwycięstwo z Amerykanami Bob i Mike Brayanami (4:6, 6:2, 12:10), którzy dzień wcześniej odnieśli tysięczne zwycięstwo w rozgrywkach ATP World Tour, ogrywając Pablo Cuevasa (Argentyna) i Victora Troickiego (Serbia).

Finałowe spotkanie z Austriakiem Olivierem Marachem i Francuzem Fabrice Martinem dla rozstawionego z „czwórką” duetu rozpoczęło się spokojnie. Przez pierwsze sześć gemów nie doszło do przełamań serwisowych. Ostatecznie w gemie lacostowskim debel austriacko-francuzki przełamał polsko-brazylijski i nie oddał już prowadzenia w secie do końca. Pierwszą odsłonę wygrali ci, którzy nie byli stawiani w roli faworytów.

Drugi set to z kolei siedem pierwszych gemów bez wykorzystanych break pointów. Na szczęście Polak i Brazylijczyk przy stanie 4:3 przełamali rywali i wyszli na 5:3, a po chwili w gemie serwisowym potwierdzili triumf w drugiej partii.

W trzecim secie, tzw. super tie-breaku wszystko rozpoczęło się po myśli Maracha i Martina. Prowadzili 3:0, 4:1, by potem przegrywać 4:7. Do stanu 9:8 dla Kubota i Melo nie doszło do „małych” przełamań i polsko-brazylijski debel przy własnym podaniu miał piłkę mistrzowską. Nie wykorzystał szansy, zgotował sobie nerwową sytuację, bowiem sami musieli przy stanie 10:11 bronić piłki meczowej. Trzy ostatnie akcje należały jednak do Kubota i Melo i to oni mogli cieszyć się ze wspólnego sukcesu!

Dla 33-letniego Melo triumf w Wiedniu, w 2016 roku jest dwudziestym drugim zawodowym sukcesem, a dla Łukasza Kubota czternastym!

Erste Bank Open: Wiedeń (Austria), ATP 500 (z pula nagród 1,884 mln euro)

Finał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 4) / Marcelo Melo (Brazylia, 4) – Oliver Marach (Austria) / Fabrice Martin (Francja) 4:6, 6:3, 13:11