Tenis – Davis Cup: Hurkacz również przegrywa; grupa światowa nie dla nas?

Po tym jak pierwszy dzisiejszy pojedynek, mimo prowadzenia, przegrał Kacper Majchrzak, teraz to samo robi Hubert Hurkacz. Uległ on Florianowi Mayerowi 6-1 6-7(6) 4-6 5-7. Utrzymanie w grupie światowej jest co raz mniej prawdopodobne.

Nasz zaledwie 19-letni tenisista z Wrocławia świetnie rozpoczął swój mecz. Polak szybko przełamał Niemca, a za chwilę jeszcze powiększył swoją przewagę i pierwszego seta wygrał aż 6-1!
Niestety, później zdecydowanie swą grę poprawił reprezentant naszych zachodnich sąsiadów. Drugi set był bardzo wyrównany, choć panowie mieli problem z utrzymaniem swojego podania. Obydwoje przełamali się aż trzykrotnie, co w męskim tenisie nie zdarza się zbyt często. Podobny przebieg miał tiebreak – zazwyczaj punkt zdobywał returnujący. Mimo, że Hurkacz miał dwie piłki setowe, to Mayer wygrał tę partię i wyrównał stan meczu.
Nieco spokojniejszy przebieg miał kolejny set. Gra była wyrównana, ale to zawodnik gospodarzy zachował więcej zimnej krwi i wyszedł na prowadzenie w meczu.
Również czwarty set miał podobny przebieg. Niestety znów Hubertowi zabrakło trochę doświadczenia i w końcówce zabrakło chłodnej głowy, co wykorzystał faworyzowany Niemiec.

Sytuacja Polaków po pierwszym dniu baraży o grupę światową jest kiepska. Przegrywamy 2-0, ciężko będzie to odrobić. Jutro o podtrzymanie naszych nadziei powalczą w deblu Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Ich rywalami będą Daniel Brands i Daniel Masur.