Tenis – Davis Cup: Waleczny Majchrzak i… przegrywamy z Niemcami 0:1!

W Berlinie rozpoczął się mecz Niemcy-Polska, którego stawką jest pozostanie w Grupie Światowej Pucharu Davisa!

Polacy przyjechali do Niemiec bez dwóch zawodników, którzy rok temu pokonując Słowację w Gdyni przyczynili się do awansu Polski do Grupy Światowej. Mowa o Jerzym Janowiczu i Michale Przysiężnym. Do spotkania play off przystąpili młodzi zmiennicy Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz a także doświadczony debel: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Dziś o godzinie 11:00 do gry na mączce, bo taką nawierzchnie wybrali organizatorzy tego spotkania, wyszli Kamil Majchrzak i Jan Lenard Struff. Polak zaprezentował się rewelacyjnie, ale tylko przez czas trwania trzech setów! Pierwszego wygrał w tie-breaku 10:8 broniąc trzech piłek setowych dla Niemca. Drugiego przegrał dość szybko 3:6. Trzeciego wygrał Kamil 7:5!, a mógł szybciej! Od czwartego seta Majchrzaka zaczęły łapać skurcze i nie wytrzymywał trudów spotkania. 4-tego i 5-tego seta przegrał odpowiednio do dwóch i jednego. Spotkanie trwało aż 3 godziny i 40 minut!

W drugim spotkaniu zaprezentują się Florian Mayer i Hubert Hurkacz.

Niemcy-Polska 1:0

Jan Lenard Struff – Kamil Majchrzak 6:7(8), 6:3, 5:7, 6:2, 6:1