Tenis stołowy – Kwalifikacje DME: Świetny start biało-czerwonych

Polskie pingpongistki rozpoczęły dziś batalię o udział w drużynowych mistrzostwach Europy. Podopieczne Michała Dziubińskiego bezproblemowo pokonały Szwajcarię 3:0.

Do pierwszego pojedynku desygnowano Natalię Partykę. Nasza czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w singlu była faworytką spotkania, co potwierdziła przy stole. Polka dominowała od pierwszej piłki, pewnie zwyciężając w partii otwarcia 11:5. Utrata koncentracji Partyki umożliwiła Szwajcarce wyrównanie stanu spotkania, ale ostatnie słowo należało do naszej zawodniczki, która pewnie wygrała dwa kolejne sety.

Jako druga z biało-czerwonych zaprezentowała się olimpijka z Rio – Katarzyna Grzybowska – Franc, która zmierzyła się z najwyżej notowaną Szwajcarką – Rachel Moret. Obie panie podzieliły się pierwszymi dwoma setami. W trzeciej odsłonie to Moret prowadziła grę, zyskując nawet dwupunktową przewagę. Polka jednak zmobilizowała się i zdobyła punkty w kluczowych fragmentach seta. Ostatecznie wygrała tę partię 11:9, a w kolejnej nie dała nic do powiedzenia swojej rywalce, podwyższając tym samym prowadzenie polskiej drużyny na 2:0.

Komfortowa sytuacja naszych reprezentantek pozwoliła trenerowi Dziubińskiemu na wystawienie do gry Klaudii Kusińskiej. Młoda zawodniczka miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności z 504. zawodniczką rankingu ITTF – Celine Reust. Mimo mało wymagającej rywalki, utalentowana Polka nie zlekceważyła jej, bowiem, podobnie jak koleżanki z reprezentacji, odniosła pewne zwycięstwo 3:1. Tym samym pierwsze zwycięstwo żeńskiej drużyny w kwalifikacjach do ME stało się faktem.

W kolejnym spotkaniu Polki zagrają 1 listopada na wyjeździe z Hiszpanią. Będzie to niezwykle istotne spotkanie, bowiem do ME awansują jedynie zwycięzcy 3-zespołowych grup.

Polska – Szwajcaria 3:0
Natalia Partyka – Rahel Aschwanden 3:1 (11:5, 4:11, 11:7, 11:8)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Rachel Moret 3:1 (11:6, 13:15, 11:9, 11:4)
Klaudia Kusińska – Celine Reust 3:1 (11:8, 11:8, 8:11, 11:7)