Tenis stołowy – Swedish Open: Porażki Biało-czerwonych w kwalifikacjach

Słabo wyszedł występ naszym reprezentantom podczas drugiego dnia turnieju World Tour w Sztokholmie. Trójka zawodników występujących dzisiejszego dnia w kwalifikacjach poniosła porażkę, z tej tendencji wyłamał się jedynie Marek Badowski.

Pierwszy mecz podczas turnieju w Sztokholmie rozegrała dziś Magdalena Sikorska. Niestety Polka wyraźnie przegrała z reprezentantką Holandii Britt Eerland, nie wygrywając nawet seta. W kolejnym meczu w kwalifikacjach, już jutro, Polka zagra z Białorusinką Kataryną Bavarok.

Los koleżanki z reprezentacji podzieliła również nasza druga zawodniczka, Kinga Stefańska. Dużo bardziej doświadczona zawodniczka poniosła już drugą porażkę podczas turnieju ulegając po wyrównanej walce, Szwedce Lindzie Bergstrom 2:4.

W ślady pań poszedł również Filip Szymański, który przegrał pojedynek z Canem Akkuzu z Francji i to bez wygranego seta. Stawką meczu pomiędzy Polakiem, a Francuzem był awans do do fazy pucharowej. Humory poprawił nam Marek Badowski, który pokonał dziś Antona Kallberga ze Szwecji 4:1. Było to jego drugie grupowe zwycięstwo, zapewniające pierwsze miejsce w grupie.

Badowski odniósł też dwa zwycięstwa w kwalifikacyjnej grupie turnieju U21 – po 3:1 pokonał Tai Ming Han Maxxe z Singapuru i Nicolasa Galvano z Argentyny.

Turniej kwalifikacyjny kobiet
Grupa 5.
Magdalena Sikorska – Britt Eerland (Holandia) 0:4 (5:11, 8:11, 5:11, 6:11)
Grupa 14.
Kinga Stefańska – Linda Bergstrom (Szwecja) 2:4 (7:11, 8:11, 11:9, 11:8, 11:13, 6:11)