Tenis – US Open: Bez niespodzianki w pojedynku Magdy Linette

Magda Linette nie sprostała Dominice Cibulkovej i pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem US Open już w pierwszej rundzie.

Dominika Cibulkova to tenisistka, z której pokonaniem częste problemy miewa Agnieszka Radwańska. Słowaczka prezentuje mocny, siłowy tenis, bardzo niewygodny nawet dla najlepszych zawodniczek. Tym razem z mocarnymi atakami Ciblulkovej przyszło się zmierzyć się innej Polce Magdzie Linette.

Pierwszy set niemal od początku układał się nie pomyśli Linette, która w dwóch pierwszych gemach serwisowych rywalki nie była w stanie zdobyć choćby punktu, dodatkowo przy stanie 1:2 przegrała do zera także gema przy własnym podaniu dzięki czemu Cibulkova wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych gemach Polka prezentowała się znacznie lepiej, gra prawie cały czas toczyła się na przewagi. Magda nie potrafiła jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, przez co Słowaczka utrzymywała wypracowaną przewagę powiekszając ją o kolejne przełamanie w 8 gemie, wygrywając pierwszą partię 6:2.

Druga partia zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Polki, która już w pierwszym gemie przełamała serwis swojej rywalki. Słowaczka błyskawicznie odrobiła straty doprowadzając do remisu 1:1. W kolejnym gemie Linette ponownie miała szanse wyjść na prowadzenie, nie wykorzystała jednak wypracowanego break – pointa. To co nie udało się Linette niestety udało się Ciblukovej, która po wygraniu własnego serwisu, zdobyła przełamanie i podobnie jak w secie nr 1 prowdziła 3:1. Polka miała jeszcze szanse na odrobienie strat w siódmym gemie, gdzie udało jej się wypracować kolejnego break – pointa, jednak ponownie po grze na przewagi lepsza okazała się jej rywalka. Ostatecznie przewaga jednego przełamania pozwoliła wygrać Dominice Cibulkovej drugą partię 6:3 i całe spotkanie 2:0.