Tenis – US Open: Laura Siegemund i Mate Pavić tryumfują w grze mieszanej

Za nami pierwszy finał na tegorocznym US Open. W grze mieszanej zwyciężyli Niemka Laura Siegemund i Chorwat Mate Pavić, którzy w finale pokonali amerykańską parę Coco Vandeweghe/Rajeev Ram 6-4 6-4. Jest to całkiem spora niespodzianka.

Coco i Ram, którzy byli rozstawieni z numerem 7 byli faworytami do zwycięstwa w finale nowojorskiego turnieju, jednak nieoczekiwanie w dwóch setach ulegli nie rozstawionej niemiecko-chorwackiej parze. Rajeev Ram liczył z pewnością, że tym razem wygra finałowy pojedynek, po tym jak jemu i Venus Williams nie udało się tego dokonać w Rio. Ku niezadowoleniu kibiców gospodarzy ten mecz nie ułożył się po myśli faworyzowanej pary. Obydwa sety były wyrównane, ale w obydwu to Siegemund i Pavić zachowali więcej zimnej krwi, co zaprocentowało w najważniejszych momentach. Jedyne przełamanie w pierwszym secie nastąpiło właściwie w najgorszym możliwym dla Amerykanów momencie – przy stanie 4-4. Niemka i Chorwat obronili swój serwis i choć Vandeweghe i Ram obronili 3 piłki setowe, to przegrali, w występującym zazwyczaj w mikście „decydującym punkcie”, rozgrywanym zamiast „przewag” przy stanie 40-40 i to rywale mogli się cieszyć z prowadzenia.
Druga partia również była wyrównana, jednak rozpoczęła się od dwóch straconych podań. Później forma serwisowa obydwu par wróciła do normy, ale przy stanie 3-3 swój serwis znów przegrali gospodarze. Nie zdołali już odrobić straty i ostatecznie, po drugiej piłce meczowej, musieli zadowolić się drugim miejscem. Siegemund i Pavić mogą się za to cieszyć z pucharu.

Laura Siegemund/Mate Pavić – Coco Vandeweghe/Rajeev Ram 6-4 6-4