Tenis – US Open: Pewne zwycięstwo Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska 6-2 6-3 pokonała Francuzkę Caroline Garcię i pewnie melduje się w czwartej rundzie nowojorskiego turnieju! Polska tenisistka wciąż nie straciła seta w ostatnim wielkoszlemowym turnieju w tym sezonie!

Polska tenisistka dobrze rozpoczęła mecz, już w pierwszym gemie przełamując rywalkę z Francji. Tę przewagę szybko jednak straciła tracąc własne podanie. Później tenisistki pewnie wygrały po jednym gemie serwisowym i wtedy coś posypało się w grze Garcii. Do końca seta gemy wygrywała już tylko Polka i to nie tyle swoją świetną grą, co fatalną grą Caroline. Rozstawiona z numerem 25 zawodniczka popełniała pełno prostych błędów, które bezlitośnie wykorzystała „Isia”. Po 29 minutach mogliśmy cieszyć się z wygranego 6-2 seta Polki.
Drugi set zaczął się podobnie jak pierwszy – od przełamania na naszą korzyść. Z tą różnicą, że na „sucho”. Radwańska grała pewnie, nie popełniała błędów, a Garcia w ogóle nie miała pomysłu na grę. Francuzka nie zdobyła punktu również w drugim gemie drugiego seta. W pierwszym punkcie trzeciego gema doczekaliśmy się pierwszego „hot shota” Agnieszki. Garcia „zabawiła” się z Polką przy siatce, a nasza zawodniczka nie zwykła takich gierek przegrywać. Właściwie każda wycieczka do siatki reprezentantki Francji kończyła się porażką. „Isia” wyszła na prowadzenie 3-0 oddając rywalce tylko jeden punkt. W kolejnym gemie niestety Polka zbytnio się chyba rozluźniła i Garcia odrobiła jedno przełamanie. Radwańska wciąż prowadziła jedna 3-1. Garcia zaczęła grać trochę lepiej i wygrała też gem przy swoim podaniu. W kolejnym na szczęście wszystko wróciło do normy i Radwańska utrzymała przewagę jednego przełamania. w kolejnym gemie Polka miała już trzy szanse na przełamanie jednak Francuzka je obroniła. Agnieszka wywalczyła jeszcze jedną i też jej nie wykorzystała. Ostatecznie gem padł łupem Garcii. Gra nieco się wyrównała, ale Agnieszka miała wszystko pod kontrolą, a Garcia myliła się w najważniejszych momentach i dzięki temu Polkę od czwartej rundy dzielił już tylko jeden gem. Choć Francuzka miała przy swoim serwisie piłkę na 4-5, nie wykorzystała jej. Polka wywalczyła piłkę meczową i wykorzystała ją! W czwartej rundzie zagra z teoretycznie łatwiejszą rywalką. Będzie to albo Ana Konjuh z Chorwacji, albo Varvara Lepchenko ze Stanów Zjednoczonych.

Agnieszka Radwańska – Caroline Garcia 6-2 6-3