Tenis – WTA New Haven: Hot-dog i brawa za waleczność Belgijki. Forma Radwańskiej dużo lepsza niż w Rio

Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinale turnieju w New Haven Belgijkę Kirsten Flipkens i w nocy z piątku na sobotę zagra o finał z brązową medalistką igrzysk olimpijskich.

Pierwszy set  ćwierćfinałowego pojedynku  bezapelacyjnie wygrała Agnieszka Radwańska 6:1. Na początku drugiego Belgijka wzięła tabletkę przeciwbólową, aby uśmierzyć ból z jakim dziś się borykała. Do końca nie były znane jej problemy zdrowotne.

W drugim secie jednak Belgijka poprawiła skuteczność gry, mniej psuła niż w pierwszym, dzięki czemu potrafiła nawiązać walkę z Polką. Walczyła dzielnie, sięgając wszystkich możliwych sposobności na wygranie akcji, nawet do tak zwanego hot-doga, czyli zagrania piłki między nogami. Po tej widowiskowej akcji (patrz niżej) cieszyła się Polka, choć gromkie brawa za waleczność zebrała Flipkens.

Rywalizacja do stanu 4:4 była w drugiej odsłonie wyrównana. Polka wtedy przełamała podanie Flipkens i serwowała na mecz. Decydującego gema rozpoczęła źle, ponieważ przegrywała 0:40. Udało jej się jednak w porę „obudzić” i wygrać pięć punktów z rzedu, co pozwoliło jej awansować do półfinału turnieju w New Haven. Tam czeka już Czeszka Petra Kvitova. Pojedynek z dwukrotną mistrzynią Wimbledonu, brązową medalsitką olimpijską w singlu z Rio de Janerio odbędzie się o godzinie 1 w nocy czasu polskiego, w nocy z soboty na niedzielę.